Chomiki są ulubionym zwierzakiem wielu ludzi. Ale potrzebują dużo jedzenia, aby zachować zdrowie. To, co chomiki powinny jeść, jest problemem dla wielu właścicieli, gdyż nie są w stanie przestawić się na nowe normy żywieniowe zwierzaków domowych, podając im pokarm szkodzący małemu zwierzakowi.

Jak powinna wyglądać dieta chomika

Nie podawaj orzechom ani nasionom chomika, ponieważ ich potrzeby żywieniowe można zaspokoić świeżymi owocami i warzywami. Chomiki również muszą od czasu do czasu zawierać w swojej diecie wysokiej jakości białka, zwłaszcza jeśli są na specjalnej diecie lub są chore lub kontuzjowane, więc połączenie ich z gotowanym kurczakiem, jajkami i cukinią byłoby idealne dla twojego przyjaciel zwierzaka.

Chomiki również potrzebują trochę błonnika w swojej diecie, więc możesz dodać trochę posiekanych płatków pszennych zmieszanych z dodatkową wodą do miski na karmę po dniu lub dwóch spożywania samego siana i warzyw. Utrzymanie diety Twojego zwierzaka jest ważne dla jego zdrowia. Oto kilka wskazówek, jak dbać o zdrowie chomika.

Po pierwsze, upewnij się, że dajesz swojemu chomikowi szeroki wybór produktów spożywczych. Pomoże to uniknąć nudy, a tym samym zapobiegnie nabieraniu przez chomika niezdrowych nawyków. To samo dotyczy żywności, którą podajesz im w klatce. Powinieneś spróbować nadawać im różne smaki i konsystencje, aby utrzymać zainteresowanie podniebieniem, co pomoże zapobiegać otyłości.

Innym ważnym czynnikiem jest ćwiczenie. Dobrym sposobem na to jest umieszczenie kołowrotka lub rampy wspinaczkowej w pobliżu miski z jedzeniem, aby mogli ćwiczyć podczas jedzenia i oglądania telewizji w tym samym czasie!

Nie pozwól swoim chomikom jeść śmieciowego jedzenia, bo umrą!

Chomiki są idealnymi zwierzętami domowymi dla dzieci. Oni też lubią być w ruchu! Są bardzo zabawne i nigdy nie będą się nudzić bieganiem po klatce przez cały dzień. Ważne jest, aby jeść zdrową i pożywną żywność dla chomika, ponieważ dieta małego stworzenia jest Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że można bezpiecznie podawać swojemu zwierzęciu śmieciowe jedzenie. Ale to nieprawda. Chomiki są roślinożercami i potrzebują świeżej diety bogatej w białko. Jeśli więc chcesz, aby Twoje zwierzę było zdrowe, upewnij się, że nie je przetworzonej żywności, takiej jak frytki czy ciasteczka. Chomiki to małe, futrzane zwierzęta, które często są trzymane jako zwierzęta domowe. Regularnie potrzebują świeżej żywności i wody. Możesz stworzyć dietę dla chomików, dostarczając im świeże warzywa, owoce i inne pokarmy, które lubią.

 

O mnie