Na rynku dostępnych jest wiele marek karmy dla kotów, z których niektóre będą pasować do Twojego budżetu, podczas gdy inne będą dostępne w wyższych cenach. Wybór najlepszych marek karmy dla kotów może być trudny, dlatego postanowiliśmy Ci pomóc.

Karmy dobrej jakości

Najlepsze karmy dla kotów dla Twojego pupila to te z prawdziwym mięsem, bez dodatków zbóż, które często są głównymi wypełniaczami karm. Trzeba pamiętać, że koty są drapieżnikami i ich naturalnym pokarmem jest czyste mięso. Tymczasem mięso, można podawać zarówno starszym kotom, jak i kotom z problemami zdrowotnymi, takimi jak choroba nerek lub cukrzyca. Nie zawiera sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów, dzięki czemu jest zdrowy również dla Twojego kota!

Ta sama sytuacja dotyczy różnego rodzaju smakołyków dla kotów. Niestety w większości przypadków są one w większej mierze wypełnione zbożem lub nie wartościowymi składnikami, a samego mięsa jest mniej niż 40%. Zamiast gotowych, średniej jakości przysmaków, lepiej podać kotu surowe żółtko na zdrową sierść lub surowe mięso. Aby Twój kot był zdrowy i szczęśliwy, musisz karmić go karmą zbilansowaną pod względem odżywczym. Nie wszystkie pokarmy są korzystne dla kotów i należy je karmić z umiarem.

Jakie są najlepsze marki karm dla kotów?

To popularne pytanie. Jest tak wiele marek karmy dla kotów do wyboru, że może to być przytłaczające. Pamiętaj, aby wybrać markę, która została opracowana specjalnie dla kotów i zawiera wysokiej jakości składniki. Istnieje tak wiele opcji, że zawężenie wyszukiwania może być trudne! Chociaż istnieje wiele marek karmy dla kotów, które można dziś znaleźć na rynku, to tak na prawdę wszystko zależy też od zwierzęcia. Jeżeli rozpoczynamy przygodę z kociakiem, to możemy przyzwyczaić i wypracować jakość podawanego pokarmu. Takie koty zazwyczaj źle znoszą zmianę karmy i reagują na nie biegunką, wymiotami lub brakiem apetytu. Możemy również adoptować starszego kota, który być może miał dietę podobną do tej ludzkiej. Jemu może być ciężko przyzwyczaić się do dobrej jakościowo karmy z puszki.

Dlaczego koty muszą dobrze się odżywiać?

Koty to mięsożercy, a nie wszystkożercy. Ich układ pokarmowy nie jest przystosowany do radzenia sobie z błonnikiem, co jest ważne dla ich zdrowia. Koty są bezwzględnie mięsożercami, co oznacza, że są fizjologicznie niezdolne do trawienia materii roślinnej. Bez wystarczającej ilości błonnika w diecie koty staną się niedożywione i mogą rozwinąć przewlekłe problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka lub zaparcia.

Koty są kapryśnymi stworzeniami i zjedzą wszystko co jest świeże i smaczne. Potrzebują zbilansowanej diety, która zapewnia optymalne odżywianie dla ich wieku, wielkości i stanu zdrowia. Nie ma jednej idealnej diety dla kotów, ponieważ każdy kot jest inny i nie każdemu zasmakuje najlepszej jakości karma.

Co sprawia, że karma dla kota jest dobra?

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie i muszą odpowiednio się odżywiać. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów karmy dla kotów, ale wybór odpowiedniego rodzaju karmy dla kota może być trudny dla ludzi. Jest kilka składników, na które każdy właściciel kota powinien zwrócić uwagę przy zakupie diety swojego kociego przyjaciela. Należą do nich mączka mięsna lub rybna, glukozamina, siarczan chondroityny, wapń i tauryna.

Ludzie, którzy karmią swoje koty lepszym jedzeniem i poświęcają im więcej uwagi, rzadziej cierpią na alergie, zapalenie stawów, cukrzycę, choroby serca, otyłość, a nawet raka. A teraz, gdy żywienie kotów staje się coraz bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych dzięki niedawnemu rozwojowi diet opartych na surowym mięsie dla kotów, które są zdrowsze niż sucha karma, pojawiły się nowe możliwości karmienia kota.

 

O mnie